E-Fotbal

Fotbal si nu numai!

Real Campioana!

Real Madrid a castigat cel de-al doilea titlu consecutiv dupa o victorie dramatica obtinuta in ultimele minute, scor 2-1, in deplasarea de la Osasuna.

Dupa o prima repriza terminata la egalitate, Osasuna a beneficiat de superioritate numerica din startul partii secunde, dupa ce Fabio Cannavaro a fost eliminat. Gazdele au profitat de omul in plus si Patxi Punal a marcat din penalty cu opt minute inainte de final.

Totusi, golurile marcate in minutele 87 si 89 de Arjen Robben si Gonzalo Higuain au adus cel de-al 31-lea titlu din istorie gruparii madrilene, care are cu trei etape inainte de final zece puncte mai mult decat Villareal, care duminica a invins Getafe, scor 2-0.

Intr-un alt meci disputat duminica, Barcelona s-a distrat cu dezamagirea acestui sezon, Valencia, reusind sa se impuna cu 6-0. Lionel Messi, Xavi Hernandez, Thierry Henry (2) si Bojan Krkic (2) au fost oamenii care s-au distrat cu defensiva ‘liliecilor’.