E-Fotbal

Fotbal si nu numai!

Duisburg a retrogradat in liga a doua din Germania

MSV Duisburg a picat din prima liga, Bremen si Schalke se lupta in continuare pentru locul al doilea la sfarsitul campionatului, iar Bielefeld este aproape salvata dupa remiza cu Dortmund.

Duisburg si-a pierdut orice speranta pentru a ramane in Bundesliga. Cu Tararache titular, iar Filipescu si Niculescu rezerve (Claudiu a intrat in repriza a doua), Bayern a dominat copios prima repriza (desi Ribery si Toni nici macar n-au fost convocati) si a spulberat visele lui Duisburg de a ramane in prima divizie. Scorul pauzei a fost stabilit inca din minutul 20, cand Ottl si Podolski (de doua ori) au dus scorul la 0-3. Mihai Tararache a redus din diferenta (sut puternic de la 30 de metri) in minutul 50, dupa ce a fost aproape de gol si in prima repriza, tot in urma unor suturi de la distanta. Daun a facut 2-3 patru minute mai tarziu, insa Duisburg n-a reusit pana la urma sa egaleze. Tararache a luat galben pentru un fault dur la Demichelis, iar Duisburg a retrogradat.