E-Fotbal

Fotbal si nu numai!

Inter si Roma, despartite de un singur punct

Penultima etapa a campionatului italian a produs modificari importante la varful ierarhiei, AS Roma apropiindu-se la un singur de punct de campioana Inter dupa ce echipa lui Chivu a remizat pe teren propriu cu Siena lui Codrea.

In duelul pentru locul patru, ultimul care asigura prezenta in editia viitoare a Ligii Campionilor, Fiorentina a depasit din nou pe AC Milan dupa victoria obtinuta pe teren propriu in fata Parmei, scor 3-1, acelasi rezultat inregistrandu-se si in disputa de la Napoli dintre echipa locala si campioana Europei.

Dintre romanii din Serie A doar Paul Codrea a jucat primele 45 de minute ale meciului de la Milano, Cristi Chivu, Adrian Mutu si Radu Stefan nebifand niciun minut in aceasta etapa.